Jak zaprojektować skuteczną wizytówkę

Wizytówki od bardzo dawna są atrybutem osób związanych z biznesem. Dają one możliwość przekazania krótkiej informacji o nas samych, naszej usłudze oraz firmie. Powierzchnia do druku jest bardzo mała, ale jednocześnie daje bardzo duże możliwości stworzenia projektu wyjątkowego i niepowtarzalnego, takiego, który mimo małej ilości informacji zapadnie w pamięć. Obecne technologie druku sprawiają, że wizytówki nie kojarzą nam się już tylko z kawałkiem kartonika z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz adresem.

Jedną z głównych korzyści posiadania dobrze przygotowanych wizytówek jest tworzenie wizerunku profesjonalnej marki dbającej o najmniejszy szczegół. Wizytówki są niezastąpionym elementem zawierania relacji biznesowych. Przydadzą się podczas spotkania z potencjalnymi klientami oraz partnerami biznesowymi. To również doskonałe narzędzie, dzięki któremu stworzymy świetne pierwsze wrażenie. W dobie internetu tego typu materiały są doceniane jeszcze bardziej niż dawniej.

Decydując się na zaprojektowanie własnej wizytówki do wyboru mamy wiele ciekawych rodzajów. Oto kilka przykładów:

 

  •         Wizytówki wypukłe – ten efekt jest bardzo ciekawy. Doskonale prezentuje się wizualnie, ale również w dotyku jest wyjątkowo interesujący. Technika druku wypukłego daje nieograniczone możliwości.
  •         Wizytówki plastikowe – od pierwszego spojrzenia sprawiają wrażenie wyjątkowo solidnych i efektownych. Od razu wprowadzą klimat profesjonalizmy i zapewnią nam miano osób kreatywnych. Tego typu wizytówki można wykonać półprzezroczyste co dodatkowo podbije ich wartość
  •         Wizytówki metalowe – nic bardziej nie sprawi, że będziemy postrzegani jako osoby solidne.
  •         Wizytówki o niestandardowym kształcie – doskonale sprawdzą się u osób wykonujących zawody związane z kreatywnym tworzeniem. Kształt możemy dobrać do charakteru naszej działalności. Jednocześnie możemy mieć pewność, że tego typu wizytówka zostanie na pewno zapamiętana i doceniona
  •         Wizytówki składane – dzięki większej powierzchni do druku możemy pozwolić sobie na większą ilość tekstu lub ciekawe grafiki. Warto dobrze zaplanować zawartość takiej wizytówki żeby nie było zbyt dużego bałaganu, który przytłoczy całość projektu.  

Wizytówki możemy zamówić w drukarni stacjonarnej lub internetowej. Wizytówki online to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących każdą minutę swojego czasu. Zamówienie przesyłamy elektronicznie, następnie zatwierdzamy je i czekamy na przesyłkę. Jest to bardzo wygodna usługa i nie zabiera nam zbyt dużo cennego czasu.