Kalendarz ścienny – doskonały gadżet do firmy i do domu

kalendarze ścienne

Kalendarze ścienne to jeden z niewielu produktów, który doskonale sprawdzi się w biurze jaki i w domu. Każda firma, niezależnie od wielkości powinna zadbać o tego typu promocję.

Dla firm to reklama doskonała, bo dociera tam gdzie inne materiały reklamowe nie mają szans dotrzeć, a dla prywatnych osób to wygląda i pomoc w organizacji i planowaniu.

Druk kalendarzy daje bardzo duże możliwości projektowania. Mogą one być wykonane w różnych formach, z różnymi grafikami, zdjęciami. Kalendarze mogą zawierać tylko jedno zdjęcie z logo firmy, ale również istnieje możliwość wyboru innej grafiki na każdy miesiąc. Daje to nam możliwość np. reklamy różnych produktów.

Druk kalendarzy online daje możliwość wyboru:

  •         Kalendarze jednodzielne – najprostsze, dają miejsce na dużą grafikę – https://www.drukomat.pl/kalendarze-jednodzielne
  •         Kalendarze trójdzielne – jedne z najpopularniejszych. Są bardzo lubiane przez użytkowników ze względu na możliwość planowania zadań. Dodatkowo dają możliwość zaprojektowania większej grafiki, która przez cały rok będzie przypominała o naszej firmie
  •         Kalendarze spiralowe – daje możliwość stworzenia kreatywnych grafik na każdy miesiąc osobno
  •         Kalendarze listwowane – wyglądają bardzo ciekawie, są przejrzyste i posiadają dużą przestrzeń na nasz projekt graficzny
  •         Planery – przydadzą się w każdej firmie, ale również w domu do planowania działań na cały rok

Jak zaprojektować kalendarz trójdzielny:

  •         Górna część kalendarza – jest najlepiej widoczna i to tutaj możemy zaprojektować najważniejszą grafikę. Musimy podjąć decyzję jakie informacje znajdą się na niej – logo firmy, dane kontaktowe, zdjęcie lub kilka zdjęć ułożonych w ciekawą całość. Ponieważ grafika będzie widoczna przez cały rok musi być bardzo dobrze przemyślana i zaprojektowana.
  •         Plansza poniżej górnej części – to na niej zawieszone są karty kalendarza. To kolejne pole dla naszej wyobraźni. Możemy wykorzystać grafikę, zdjęcie, mozaikę i wiele innych
  •         Kalendarium – musimy podjąć decyzję jakie informacje mają się znajdować na nich. Czy zamieścić informacje o imieninach, w jakich kolorach powinny być napisy, liczby i zaznaczone święta.

W trakcie planowania musimy pamiętać żeby zdjęcia i grafiki były dobrej jakości. Żeby wszystkie ważne elementy były dobrze widoczne.

Druk kalendarzy online daje bardzo dużo możliwości, ale przygotowanie dobrego kalendarza firmowego wymaga wielu decyzji. Projekt należy bardzo dobrze przemyśleć. Trzeba mieć świadomość, że jeśli zrobimy to odpowiednio dobrze to kalendarz będzie doskonale reklamował naszą firmę przez cały rok.