Ulotki składane

Ulotki składane pozwalają w przystępny sposób – na większej od standardowej powierzchni – zmieścić wiele informacji w jednocześnie zgrabnej i atrakcyjnej formie. Ulotki tego typu wykorzystywane są najczęściej jako prezentacja oferty firmy.

Projekty ulotek składanych

Ulotki składane to odpowiednio zagięte arkusze papieru. Mogą występować w wielu wariantach oraz w różnych formatach. Dzięki nim można rozplanować i zmieścić wiele treści, bogatej w grafikę oraz zdjęcia. Umiejętne złożenie przesądzi o jakości i trwałości całego składu, warto zatem zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej drukarni.
Ulotki różnią się sposobem falcowania: składane na pół, w C lub w Z – w pionie albo poziomie. Ulotki składane można dostać w wielu formatach oraz z różną liczbą łamań. Te złożone na pół tworzą cztery strony, zaś te złożone w C lub Z nawet do 6 stron. Dostępne są w formatach: A3, A4, A5 lub A6. Drukowane są zarówno na papierze kredowym, jak i offsetowym.

Jakość wykonania

Aby ulotka długo posłużyła Twoim klientom, introligator musi znać się na rzeczy. Tym, co pozwala otrzymać dobre jakościowo ulotki są procesy bigowania i falcowania, wpływające na jakość i trwałość nakładu. Bigowanie jest ważnym elementem w pracy z papierem, oznacza wykonanie na papierze specjalnych wgnieceń przygotowujących nakład do dalszej obróbki. Falcowanie polega na złamywaniu papieru na pół, albo na kilka razy. Każde łamanie, daje kolejne strony ulotki, a tym samym więcej miejsca do dowolnego zagospodarowania treścią.

2 Komentarzy

  1. Ryszard

    Doświadczenie drukarni wykonującej projekt to ważny element. Niestety, drukarnia w której ostatnio drukowałem zepsuła cały nakład.

  2. Iza

    Ostatnio drukowałam ulotki w formacie DL – świetna sprawa.

Komentarze są zamknięte.