Wszechstronne zastosowanie druku UV

Druk UV to najnowszej generacji metoda druku cyfrowego, którego niebywałą zaletą jest odporność na czynniki atmosferyczne takich jak wilgoć, promieniowanie słoneczne, oraz różnice temperatur. To właśnie dlatego jest stosowany przede wszystkim do reklam zewnętrznych – szyldów, tablic informacyjnych, ale nie tylko. Ponieważ druk UV może być stosowany na różnych powierzchniach a jego nieskazitelna jakość i trwałość nie ma sobie równych, można go wykorzystać również do tworzenia oryginalnych i designerskich dzieł, które ozdobią Twój gabinet, salon czy też biuro.

Czym jest druk UV i na jakich powierzchniach się go stosuje?

Z samej nazwy można już wywnioskować, że druk UV jest ściśle związany z promieniami ultrafioletowymi. I dokładnie tak właśnie jest. Metoda druku UV jest bardzo zbliżona do tej w drukarkach atramentowych. Różnica polega na tym, że w druku UV zamiast atramentu wykorzystuje się tusze polimerowe, które są rozpylane podczas procesu drukowania a następnie utrwalane promieniami ultrafioletowymi. Efekt uzyskiwany podczas tej metody druku jest doskonały. Kolory są żywe i wyraziste a sam druk niebywale trwały. Dlatego oprócz szerokiego zastosowania w reklamie zewnętrznej, jest również używany do tworzenia reklam i wystroju w sklepach, lokalach oraz salonach. Możliwość druku na plexi, płytach pcv, dibondach, szkle, mdf-ie, kartonie, wszelkiego rodzaju banerach, siatkach, foliach i tkaninach, daje bogaty wachlarz możliwości na oryginalną i idealną reklamę, czy też niezwykły element dekoracyjny wnętrza.

Cena druku UV – od czego zależy?

Cena druku UV zależy od tego, na jakim materiale druk będzie wykonywany, dlatego nie ma możliwości przedstawienia tej jednej, konkretnej. Inną cenę będzie miał bowiem wydruk na plexi, a inną wydruk na szkle. Rozbieżność kosztu takiej usługi jest dość duża i waha się od 75 zł/ m2 do 665 zł/ m2 z materiałem, dlatego warto zapoznać się z ofertami drukarni, porozmawiać z doradcą i wybrać najlepszy dla Ciebie produkt.