Czasami z różnych względów potrzeba się wyróżnić z tłumu. Aby zrobić to bez zbędnego ingerowania w swoje ciało, a jednocześnie być oryginalnym i uzyskać spodziewany efekt, można zainwestować w koszulki z nadrukiem.
Taki rodzaj odzieży wybiera się na przeróżne okazje. Może to być impreza typu wieczór panieński/kawalerski, może to być oryginalny prezent, bądź ubiór na imprezę sportową. Uniwersalność koszulek z nadrukiem stwarza nieograniczone możliwości wykorzystania tego jakże niepozornego gadżetu.
Modeli koszulek z nadrukiem jest wiele. Wyróżnić tutaj można zwykłe, bawełniane t-shirty, koszulki typu polo, koszulki bez rękawków, czy też sportowe koszulki typowe do uprawiania sportu. Wybór modelu koszulki uzależniony jest od preferencji zamawiającego oraz okoliczności późniejszego użycia. Dziś stosuje się kilka sposobów drukowania grafik na odzieży. Najpopularniejsze z nich to druk sitowy bliżej znany pod nazwą „sitodruk”, termonadruk, zyskująca coraz większą popularność sublimacja, czy subli-flock. Każda z tych form ma swoich zwolenników.
W sitodruku pożądany wydruk przenosi się na materiał poprzez przetłaczanie farby sitodrukowej za pomocą specjalnych maszyn, które przenoszą obraz ze specjalnej siatki, z której wykonany jest szablon. Termonadruk z kolei to niejako „wgrzanie” obrazu w materiał. Popularne prasowanki każdy jest w stanie wykonać nawet samodzielnie, poprzez wydrukowanie na specjalnym papierze obrazu, a następnie za pomocą żelazka przeniesienie go na docelową odzież.
Kolejną metodą jaką wykonuje się koszulki z nadrukiem jest sublimacja. To obecnie najpopularniejszy sposób drukowania odzieży. Proces sublimacji to proces chemiczny, w którym podobnie jak w termonadruku wykorzystuje się wysoką temperaturę, za pomocą której tusz wnika w materiał, odpowiednio go barwiąc.
Ostatni opisany tutaj sposób drukowania koszulek to subli-flock, który jest niejako połączeniem dwóch metod: sublimacji i termotransferu. Nadruk wykonany w ten sposób jest praktycznie niezniszczalny, ale subli-flock polecany jest raczej do drukowania pojedynczych rzeczy.