Jak wydrukować ulotkę?

Dobry projekt ulotki, który przyciągnie klienta jest tak samo ważny, jak papier na którym zostanie wydrukowana. Poniżej przedstawiamy podstawowe parametry, na jakie należy zwrócić uwagę przy drukowaniu ulotek.

Jaki papier na ulotkę?

Wybierając papier na jakim będzie wydrukowana nasza ulotka, warto zwrócić uwagę na jego gramaturę. Czym właściwie jest gramatura? Ogólnie rzecz ujmując, to nic innego jak ciężar papieru przypadający na metr kwadratowy. Im wyższa gramatura, tym sztywniejszy i trwalszy jest papier, a więc tym lepsza jakość.
Ulotki najczęściej drukowane są na papierze kredowym o gramaturze 130 do 250 g, oraz na papierze offsetowym 90 – 240 g. Papier kredowy jest droższy od offsetowego, jednak jest znacznie trwalszy i o wiele bardziej efektowny. Dostępny jest w formie matowej i błyszczącej. Papier kredowy w przeciwieństwie do papieru offsetowego pozwala na drukowanie dwustronnie.
Papier offsetowy, to papier niepowlekany, stosowany głównie w druku gazetek, broszur czy ulotek, przede wszystkim ze względu na rozsądną cenę. Zwykle wykonywane są na nim druki jednostronne.

Jaki format i rodzaj ulotki?

Drukując ulotki należy uwzględnić format oraz rodzaj ulotki: zwykła (nieskładana) czy składana. Ulotka zwykła w formie pojedynczej kartki papieru jest praktycznym rozwiązaniem – pozwala zmieścić dużo treści – zachowując jednocześnie mały format, pozwalający na złożenie i schowanie do torebki czy kieszeni. Jeśli ulotka ma prezentować bogatą ofertę, liczne zdjęcia i grafiki, warto zainwestować w ulotkę składaną, pozwalającą na rozplanowanie i zmieszczenie dużej ilości treści.

2 Komentarzy

  1. Grażyna

    Ulotka jednostronna idealnie sprawdziła się na reklamę informacyjną firmy.

  2. Tomek

    Papier kredowy jest droższy od zwykłego, ale dzięki niemu szczegóły nie tracą na jakości, zwłaszcza w przypadku zdjęć i grafiki.

Komentarze są zamknięte.