Co warto wiedzieć przed zleceniem druku plakatu?

plakaty reklamowe

Plakat to doskonała forma reklamy, która funkcjonuje już od wielu lat. Za pomocą takiego nośnika informuje się zainteresowanych o różnego rodzaju wydarzeniach czy proponowanych przez wybraną firmę usługach. Plakaty nie są drogie, ale powinny przykuwać swoim wyglądem wzrok – tylko wtedy sprawdzą się jako produkt marketingowy.

Druk plakatu – opcje

Stworzenie wysokiej jakości plakatu reklamowego to zadanie dla specjalisty. Graficzna strona powinna być bowiem na tyle oryginalna, by przyciągać uwagę potencjalnych uczestników promowanego wydarzenia czy klientów reklamowanych usług. W takiej sytuacji niezwykle ważna jest także jakość całego druku. Zainteresowany posiadaniem plakatów ma do wyboru dwie główne techniki drukowania:

  • druk cyfrowy – opcja ta sprawdzi się doskonale w przypadku małego zapotrzebowania na plakaty. Technika ta umożliwia tworzenie plakatów w naprawdę wysokiej jakości, a także żywych barwach. Stworzony w ten sposób plakat będzie zatem prezentował się bardzo estetycznie, a co ważniejsze – istnieje możliwość szybkiego powielania projektu plakatu, dzięki czemu wszystkie niezbędne dla klienta materiały będą przygotowane w ekspresowym czasie. Rozwiązanie to będzie idealne dla tych osób, którym zależy na czasie. Warto również dodać, że kopie cyfrowe są niezwykle tanie, więc wybranie tej opcji z pewnością będzie dobrą formą oszczędzania;
  • druk offsetowy – technika ta sprawdzi się przede wszystkim w momencie, gdy klient zamówi duży nakład plakatów. Drukowanie offsetowe polega bowiem na tworzeniu matryc, które następnie odbijane są na wybranym wcześniej papierze. Każda dodatkowo stworzona matryca generuje koszt, ale drukowane w ten sposób materiały odznaczają się niezwykle wysoką jakością. Stworzone matryce można wykorzystywać przez długi czas, zatem istnieje możliwość dodrukowania niezbędnych materiałów praktycznie w każdej chwili.

Wybór techniki drukowania plakatu zależy zatem przede wszystkim od nakładu zamawianych plakatów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie wybieranej opcji, klienci powinni poprosić o pomoc zatrudnionych w wybranej drukarni pracowników. Doskonale orientują się oni w prowadzonych czynnościach i posiadają spore doświadczenie w takich praktykach, więc na pewno znajdą dla każdego klienta najlepsze rozwiązanie.

Ile kosztuje wydrukowanie plakatu reklamowego?

Koszt zamówienia plakatów reklamowych zależy w dużej mierze od przyjętej techniki drukowania. Nie bez znaczenia są również rozmiary plakatów, których jest przecież dużo do wyboru. Kwestia wynagrodzenia za takie zlecenie jest zazwyczaj ustalana indywidualnie, ale większość profesjonalnych drukarni proponuje swoim klientom bardzo atrakcyjne rabaty – zwłaszcza w przypadku sporego nakładu. Drukowanie plakatów jest zatem opłacalnym zabiegiem marketingowym. Jeśli zatem potrzebne jest skuteczna reklama, która na pewno przyciągnie spore grono potencjalnych klientów – po prostu wydrukuj plakat! Takie rozwiązanie na pewno przyniesie każdej firmie spore korzyści, zatem warto z niego niezwłocznie skorzystać.