Jaką metodą drukować plakaty?

Z plakatami mamy do czynienia każdego dnia. Reklamowe, ozdobne, społeczne oraz informacyjne. To tylko niektóre z możliwych jakie możemy poprzez druk plakatu przekazać. Nieograniczony przekaz oraz uniwersalność sprawiają, że na ich druk decyduje się wiele firm oraz prywatnych osób.

Druk plakatów jest jedną z najpowszechniejszych form reklamy (https://www.drukomat.pl/produkty/plakaty). Rozpowszechniony został na przełomie XIX i XX wieku. Możliwości przekazania treści społeczeństwu są rozmaite, poczynając od klasycznych plakatów rozwieszanych w miejscach publicznych, poprzez plakaty ogłaszające o wydarzeniach kulturalnych, do wielkoformatowych plakatów reklamowych wyjątkowo popularnych w dzisiejszych czasach.

Druk plakatów – jaki rodzaj druku możemy użyć do ich realizacji

Druk offsetowy

Jest to druk sprawdzający się najbardziej w przypadku bardzo dużych nakładów potrzebnych na przykład do reklam czy tworzenia plakatów informacyjnych lub wyborczych. Zapewnia on wysoką jakość, a koszt wydruku jednego plakatu nie powinien wynieść więcej jak kilkadziesiąt groszy. Największym wydatkiem przy formie druku offsetowego jest projekt, dlatego przy wysoko nakładowym druku nie powinno się nanosić poprawek. Nie jest on jednak pozbawiony wad. Druk offsetowy w podstawowej formie nie jest zabezpieczony przed wpływem warunków  atmosferycznych, jak woda czy promienie UV.

Druk cyfrowy

Jest to najpopularniejsza forma wydruku. Cechuje się bardzo szybką realizacją. Druk cyfrowy można stosować w przypadku nawet najmniejszego nakładu materiałów reklamowych. Dzięki temu, że do druku używa się danych cyfrowych z pamięci komputera, w każdym możliwym momencie można nanieść zmiany w projekcie.

Plakaty online – wygodna forma druku

Jedną z form druku plakatów w dzisiejszych czasach, w których każdy jest zabiegany i brakuje nam czasu, jest druk online. Jest to niezawodny sposób, który pozwala w krótkim czasie złożyć zamówienie projektu, który może być szybko zrealizowany nawet w dużym nakładzie. Może to być zarówno plakat reklamowy jak i druk, który będzie miał zawisnąć w domu lub biurze jako nowoczesna forma wystroju.

Podsumowując, druk plakatów daje nieograniczone możliwości. Opisane tu formy to tylko niewielka część tego co można stworzyć w tak rozległej dziedzinie jaką jest druk online.