Kalendarz jedno, dwu czy trójdzielny?

kalendarze trójdzielne

Czy wiesz, że właśnie teraz jest najlepszy czas na druk kalendarzy? Jeśli wiesz, to jesteś w grupie szczęśliwców, którzy ominą kolejki stres pod koniec roku. W tym tekście wyjaśnimy różnice między kalendarzami X-dzielnymi, co może znacznie ułatwić Ci wybór.

Najpopularniejsze rodzaje kalendarzy

Za najogólniejszy podział można uznać rozróżnienie na kalendarze ścienne, biurkowe, książkowe i listkowe. Jednym z najczęściej drukowanych rodzajów kalendarzy reklamowych są właśnie kalendarze ścienne. Ich zaletą jest to, że są widoczne przez 365 dni w roku – pozwalając odbiorcom oswoić się z naszym logo lub przekazem.

Największą popularnością cieszą się kalendarze ścienne z jedną grafiką, gdzie wymienne są tylko kalendaria (przykład znajdziesz tutaj: https://www.drukomat.pl/kalendarze-trojdzielne). Ich zaletą jest elegancki wygląd (główka wykonywana jest na tekturze, często kaszerowanej) oraz stosunkowo niska cena. Co wybrać – kalendarze trójdzielne, dwudzielne czy jednodzielne?

Jaki kalendarz X-dzielny wybrać?

  • Kalendarze trójdzielne łączą elegancki wygląd z wygodnym zaznaczaniem dat. Można wybrać kalendarz z kaszerowaną (czyli wypukłą) główką, także o fakturze płótna – co po zadrukowaniu daje dość imponujący efekt. Kalendarz trójdzielny zawiera jedną grafikę przez cały rok, wymienne są tylko karty z kalendarium. Dzięki okienku do zaznaczania daty – zawsze będziesz na bieżąco, a duża przestrzeń na osobnych kalendariach ułatwia wygodne notowanie najważniejszych dat i wydarzeń. Kalendarze trójdzielne występują zarówno w wersji z trzema osobnymi kalendariami, jak i w wariancie ekonomicznym – z jedną kartą, zawierającą 3 miesiące. Zaletą kalendarzy trójdzielnych jest to, że jak na dłoni widzimy miesiąc poprzedni, obecny i przyszły – co ułatwia planowanie zadań i czasu.

koperta do kalendarzy trójdzielnych i jednodzielnych

  • Kalendarze dwudzielne zawierają 2 pliki kart z kalendariami, naklejonymi na tekturę z naszym zadrukiem. Na pierwszej stronie znajduje się kalendarium z obecnym miesiącem. Poniżej umieszczone są kalendaria z miniaturką miesiąca minionego i przyszłego. To tańsza i nieco mniej przejrzysta wersja kalendarzar trójdzielnego. Za jego zaletę, poza ceną, można uznać także to, że zajmuje niewiele miejsca, przez co sprawdzi się nawet w niewielkich wnętrzach.
  • Kalendarze jednodzielne składają się ze sztywnej tektury (także o fakturze płótna) – płaskiej lub kaszerowanej, na którą naklejone jest jedno 12-stronnicowe kalendarium. Każda karta zawiera duży obraz obecnego miesiąca oraz mniejszy podgląd poprzedniego i kolejnego. Zazwyczaj zawiera okienko, pokazujące obecną datę. Zaletą kalendarza jednodzielnego jest prosty, minimalistyczny wygląd i to, że nie zajmuje dużo miejsca – można go powiesić nad biurkiem – w małym biurze lub domu. No i najważniejsze – czyli korzystna cena, dzięki której możesz zamówić całkiem pokaźny nakład.

Każdy z wymienionych kalendarzy jest na tyle praktyczny, że z pewnością przyda się w każdym biurze. Dobierając do kalendarzy dopasowane koperty z zadrukiem, stworzysz elegancką przesyłkę i noworoczny prezent dla (współ)pracowników, kontrahentów i klientów.