Taśmy klejące papierowe – zalety

Dbanie o ekologię stało się częścią naszego życia. Codziennie staramy się zmieniać nasze nawyki i przyzwyczajenia. Wiele firm również wprowadza zmiany, które mają na celu zmniejszenie ilości plastiku oraz zanieczyszczeń środowiska. Jednym z takich działań jest zmiana taśm klejących na papierowe. Taśmy papierowe z nadrukiem są produkowane na papierze Kraft z jednostronną warstwą kleju. Ich główną zaletą jest fakt, iż są przyjazne dla środowiska i ulegają recyklingowi.

Dlaczego warto używać taśmy papierowe z nadrukiem

  •         Są w pełni ekologiczne i ulegają recyklingowi
  •         Można na nich nadrukować dowolną grafikę oraz tekst, dzięki czemu stają się świetnym nośnikiem reklamy
  •         Są odporne na niskie i wysokie temperatury oraz wpływ innych warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć, promienie słoneczne lub śnieg
  •         Do oderwania fragmentu od rolni nie są potrzebne żadne narzędzia, takie jak nożyk czy nożyczki
  •         Mają wiele różnych zastosowań

Czym różnią się taśmy papierowe z nadrukiem od ich foliowych odpowiedników

Taśmy papierowe z nadrukiem wyróżnia przede wszystkim możliwość recyklingu. Dodatkowo klej nałożony na papier nie zawiera niebezpiecznych dla środowiska rozpuszczalników. Kolejną zaletą taśm papierowych z nadrukiem jest fakt, że z łatwością można po nich pisać, co daje duże możliwości wykorzystania. Taśmy papierowe są zdecydowanie bardziej estetyczne, a ich wygląd doskonale wpisuje się w trendy.

Do czego można używać taśm papierowych

  •         Do pakowania kartonów do wysyłki – najlepiej sprawdzają się w sklepach internetowych, w przypadku, których wygląd paczek ma kluczowe znaczenie
  •         Świetnie sprawdzają się do zaklejania małych paczek, kopert oraz teczek
  •         Jako etykiety z logo firmy oraz z ciekawymi grafikami

Dbanie o środowisko to nie chwilowy kaprys, a działania, które będą nam towarzyszyły już zawsze. Dlatego też warto zadbać w każdej firmie o elementy, które wpisują się ekologiczne trendy. Taśmy papierowe z nadrukiem powinny stać się podstawowym elementem wyposażenia sklepów internetowych oraz biur. Tego typu działania z pewnością zostaną docenione przez klientów, a dodatkowo sprawią, że przesyłki będą się świetnie prezentowały.