Jak drukować w dużym formacie?

Druk wielkoformatowy

Hasło druk wielkoformatowy od razu kojarzy nam się z branżą reklamową. Na każdym kroku możemy spotkać reklamy w dużym formacie. Bilboardy, banery, plakaty otaczają nas na ulicy, w podróży lub w centrach handlowych. Niezaprzeczalnie wydruki wielkoformatowe są jednymi z najlepszych nośników reklam, które mogą dotrzeć do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Jednak błędem jest przekonanie, że są one wykorzystywane tylko do celów marketingowych.

Wydruk wielkoformatowy może być równie skutecznie wykorzystywany w innych celach:

 

  •         Sztuka – druk wielkoformatowy doskonale sprawdzi się w artystycznej grafice. Nowe technologie dają ogromne możliwości odtworzenia dokładnie tego co artysta chciał przekazać. Barwy, kształty, niewielkie elementy – wszystko to będzie pięknie prezentowało się w dużym formacie, prezentując dokładnie to co autor przygotował. Tego typu realizacje najbardziej są doceniane przez fotografów oraz plakacistów.
  •         Wystrój wnętrz – najnowsze technologie dają możliwość stworzenia własnego projektu nie tylko na małej przestrzeni. Dowolnie wybraną grafikę, zdjęcie lub inny projekt możemy umieścić w wybranym miejscu, nawet na bardzo dużej powierzchni. Wysoka estetyka wykonanych wydruków wielkoformatowych sprawi, że będą pięknie prezentowały się w każdym wnętrzu.
  •         Druk na roletach – to niesamowita możliwość jaką daje druk wielkoformatowy. Rolety w naszym mieszkaniu czy biurze nie muszą być nudne i jednokolorowe. Obecne technologie dają nam możliwość nadrukowania na roletach każdego naszego pomysłu. Możemy codziennie cieszyć się np. widokiem z ostatnich wakacji lub rodzinnym zdjęciem.
  •         Druk na tkaninie Canvas – jest to tkanina wykonana w 100% z bawełny. Jest ona wyjątkowo wytrzymała, dlatego często wykorzystuje się ją do wykonania ciekawych materiałów obiciowych, poszewek na poduszki dekoracyjne lub zasłony. Dzięki możliwości nadruku wybranego przez nas wzoru lub grafiki możemy stworzyć niepowtarzalny projekt do naszego mieszkania.

Druk wielkoformatowy daje nieograniczone możliwości. W reklamie jest nieoceniony i wykorzystywany bardzo często. Dzięki swoim rozmiarom dociera do szerokiego grona odbiorców. Jednak jak widać na powyższych przykładach można go doskonale wykorzystać w życiu prywatnym. Druk ten daje nam możliwości stworzenia pięknych i niepowtarzalnych projektów, które docenią nawet najbardziej wymagające osoby.