Jak zaprojektować zaproszenie wielkanocne?

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Coraz więcej firm, kół zainteresowań, grup organizuje symboliczne dzielenie się jajkiem. Dlatego odpowiednio wcześniej należy pomyśleć o zaproszeniach na to wydarzenie.


Co musi się znaleźć w zaproszeniu wielkanocnym?

 

Zaproszenia na Wielkanoc należy odpowiednio wcześniej wysłać tak, by do wszystkich gości dotarły na kilka dni przed tym wydarzeniem. Możemy je wysłać tradycyjną pocztą, elektroniczną lub osobiście. W zaproszeniu musi się znaleźć data, miejsce spotkania i godzina spotkania. Przykładowe zaproszenie może brzmieć następująco: „Szachowy Klub Sportowy ma zaszczyt zaprosić wszystkich członków klubu na spotkanie wielkanocne, które odbędzie się w Domu Kultury w Przemyślu, w dniu 1.04.2018 r., o godzinie. 11.00”.

Aby zaproszenie wyglądało na profesjonalne musi także posiadać elementy graficzne, które będą adekwatne do danego święta. Na zaproszeniu mogą się znaleźć jajka wielkanocne, zajączek, kurczaczki, pisanki. Równie ważne jest tło zaproszenia oraz czcionka. Czcionka musi być czytelna; najlepiej stosować prostą, bez zbędnych udziwnień, typu pismo ręczne. W zależności, czy tło zaproszenia jest ciemne – to czcionka powinna być wtedy jasna, i na odwrót – jeżeli tło jest ciemne to litery powinny być jasne. Całe zaproszenie powinno wyglądać spójnie, czytelnie i przejrzyście.

Gdzie wydrukować zaproszenia?

 

Możemy spotkać reklamę wielu firm drukarskich. Jednak zanim zdecydujemy się na konkretną to warto zaczerpnąć o niej opinii. Najprościej będzie poczytać fora na temat danej firmy i porównać jej ofertę, jak wypada na tle innych. Głównym kryterium przy wyborze nie powinna być cena, tylko jakość usług. Zaproszenia na Wielkanoc możemy również wydrukować w dobrej drukarni online. Również należy porównać kilka ofert, sprawdzić techniki drukowania i wybrać najlepszą dla nas. Drukarnie internetowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Pozwalają także na łatwy sposób dostawy – pod wskazany adres, co dla nas jest dużą oszczędnością czasu.